Balotelli az igazi Super Mario, Németország kiesett
Tökéletes munkával döntötte romba Németország álmait Mario Balotelli és az olasz nemzeti tizenegy. Pontosak, koncentráltak és eredményesek voltak, pont ellenkezője a mai német válogatottnak.
Tökéletes munkával döntötte romba Németország álmait Mario Balotelli és az olasz nemzeti tizenegy. Pontosak, koncentráltak és eredményesek voltak, pont ellenkezője a mai német válogatottnak.
Mario Balotelli olasz csatár sárga lapot kapott a francia játékvezetőtől, mert örömében levetette a mezét, miután berúgta második gólját Németország ellen a lengyel-ukrán labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében. A mérkőzést Balotelli két góljával az olaszok nyerték 2 - 1-re.
Balotelli két gólja után Özil szépített 11-esből a 92. percben. Későn, döntőben az olaszok.
Azt az unalomtengert, amely körbemosta az ibérfélszigeti elődöntőt: Spanyolország 29 hosszú labdával próbálkozott az első félidőben, vagyis csak eggyel kevesebbel, mint a franciák ellen az egész meccsen, a második félidőben meg 44-szer, pont annyiszor, mint az olaszok ellen – kilencven perc alatt...
Nehéz elvárást megfogalmazni egy Eb-elődöntőn, azon kívül, hogy győzzön a csapatunk. De mi van, ha senkinek sem szurkolunk, s csak jó meccset akarunk? Német-olaszt kell nézni? Reméljük.
Az olasz válogatott eddigi menetelésében kiemelkedő szerepe van Andrea Pirlónak, aki a spanyolok és az írek ellen gólpasszt adott, a horvátok ellen szabadrúgásgólt szerzett, az angolok elleni tizenegyespárbajt pedig "panenkázva" fordította meg.
A Barcelona megállapodott Jordi Alba megvételéről a Valencia csapatával.
Nemcsak az olasz válogatott, hanem az olasz futballszurkolók is a németek elleni kihívásra készülnek: este egész Itália és maga a pápa is a képernyők előtt követi az Európa-bajnokság elődöntőjét.
Alakul az álomdöntő: a spanyolok szerdán 11-esekkel legyűrték a remek Eb-t futó Portugáliát. Már csak a németeknek kell az olaszokat legyőzni, és akkor a jelenkor (Európa- és világ)bajnoka összecsaphat a torna legsokoldalúbb és legjobban felkészített csapatával. Eldőlhet, hogy a spanyolok játékrendje valóban kikezdhetetlen-e, vagy van valami, ami a nagy számok törvényén (hogy 20 meccsből egyszer biztos sikerül) és a 11-eseken kívül vereségre kényszerítheti.
Cesc Fabregas, a spanyol labdarúgó-válogatott támadója "megálmodta", hogy a portugálok elleni Európa-bajnoki elődöntőben büntetőrúgások döntenek majd, ezért is vállalta el az utolsó tizenegyest.
Csapat ennyire okosan nem játszott a spanyolok ellen, mint a portugálok. A letámadás nagy találmánynak bizonyult. Még a helyzetek is megvoltak, kellő számmal ráadásul, de nonszensz módon Casillasnak nem kellett védeni. Jobban játszott Portugália, csak a kaput nem találta el, egyszer sem.
Sami Khedira barátnőjét nem kedvelik WAG-társai, ezért figyelmeztetést kapott. A túl szexi lány a GQ magazin borítóján tavaly szerepelt a focistával, és az Eb-n sem rejtegeti bájait.
Benne volt a meccsben egy vérbő, latin kettő-kettő, pontosan addig, amíg el nem kezdett játszani a két válogatott. Akkor aztán kiderült, hogy a védekezés a legfontosabb, a nézők legfeljebb hullámoznak, vagy ha otthon nézik, isznak sört – ha unják. Mert dráma az nem volt sok. Csak a végén.
11-esekkel döntőben a címvédő spanyolok. Xabi Alonso, Moutinho és Bruno Alves elszúrta, Fabregas nem, Ronaldo nem is próbálkozhatott. Spanyolország várja ellenfelét.
Az Eb legjobb négy csapata osztja el egymás közt a legjobb négy helyezést ma és holnap, azaz a papírforma szerint alakult a torna. Van igazság, mondhatná az egyszerű halandó, azonban a tét agyonnyomhat minden könnyedséget a legjobbak között is. Hogy ne így legyen, ahhoz – és a nagy közös boldogsághoz – egy frankó meccsel ma Dél-Európa járulhat hozzá.
A polip, a tehén, vagy a vidra próbálkozásai után egy francia pornószínésznő is beállt a foci-Eb jósai közé. Virginie Caprice csupasz melleire írja fel a saccolt eredményt.
Kompozíció, ritmus és folyamatosság - ezek hiánytalanul megvannak a spanyolok játékában. A könyörtelenség (verticalidad, kérlelhetetlen következetességgel végigvinni a támadást), a célratörekvés, a gyilkos ösztön ugyanakkor teljességgel hiányzik. Portugália viszont épp ezekben emelkedik ki.
Kétarcú ez a foci-Eb, igazi nagy meccsek, és unalmas kilencven percek váltották egymást eddig, a selejtezőkben éppen úgy, mint a negyeddöntők meccsein. Még logikát sem használhat az ember, ha akar sem, mert a jó meccs kialakulása nem feltétlenül attól függ, hogy a résztvevő csapatok hanyadikok éppen az aktuális világranglistán, és attól sem, hogy a tradíciók mire predesztinálják a fellépő válogatottakat. A múltból nem lehet megélni, az élsportban biztosan nem.
Elhagyta a kórházat kedden Eusebio, és rövidesen hazautazik Lisszabonba Lengyelországból, ahol a labdarúgó Európa-bajnokság eseményeit kísérte figyelemmel.
Pofátlanság volt két éve David Villától, hogy nem jelezte góljánál a 22 centis lest, pedig biztos érezte. Ez volt a gól, amellyel Spanyolország kiverte Portugáliát a világbajnokság egyenes kieséses szakaszában. Itt az idő visszavágni. Természetesen egy szép, szabályos góllal. Vagy kettővel.